A cinnamon roll cake, vagyis a fahéjas csiga Amerikában az egyik legnépszerűbb reggelinek számít (a mogyoróvajas lekváros kenyér és a juharszirupos palacsinta mellett), ami nem csoda, hiszen a kelt tészta puha, a töltelék szinte krémes, és itt ott a széleken kikandikáló cukros-fahéjas belbecs rákaramellázálódik a tészta szélére, ami ropogós lesz. Fantasztikus dolog ilyet reggelizni, pláne ha az ember igazán dekadens, és a még langyos csigát félbe vágja és megkeni vajjal, mint tettem ezt olykor olykor is reggelenként, amikor még nem figyeltem a cukorbevitelre. A cukor ment, az élményt azonban szerettem volna visszacsempészni az életembe, így alkottam meg egészségesebb, lassabb felszívódású alapanyagokból a csigát. A tészta még langyosan elfogyott, (a családomat cseppet sem érdekelte, hogy diétás-e, ez mindig jó jel) így kihűlve nem tudom milyen lesz, korábbi tapasztalataim alapján jobban megkeményedik, mint a fehér lisztes társai, de fél perc alatt a mikróban újjá éled. A receptben a cukor helyettesítésre xilit mellett kókuszcukrot is írtam, tudom, nem olyan egészséges, de gyönyörű karamellréteget képez a sütemény alján, így kár lenne kihagyni. :)