A dolog úgy esett, hogy kiblattyogtam a konyhába, de semmit nem találtam itthon. Sárgarépa, gyömbér, tojás, ezek általában vannak itthon, így ebből kellett valami izgalmas ebédet készíteni. Mivel a főzelék nagyon finomra sikerült, azt gondoltam itt a helye. Igazi filléres étel, természetesen glutén-, laktóz és cukormentesen. :)
2016. szeptember 30., péntek
2016. szeptember 29., csütörtök
Mandulás chiás keksz citrommázzal (mindenmentes)
Megalkottam a legeslegeslegjobb citromos kekszet! Még az eddigi kedvenc hagyományos cukros-citromos-vajas kekszet is bőven kenterbe veri, ezt túlzás nélkül állíthatom. Az egész úgy kezdődött, hogy este bekészítettem magamnak másnapra egy adag chia pudingot (ezt, banán nélkül), de reggel kicsit elaludtam, így csak egy kávéra futotta az időmből. Így maradt egy adag pudingom, amit aztán a nap során már annyira nem kívántam, tehát valamilyen más formában akartam felhasználni. Az eredmény egy ropogós-omlós, mindenmentes kicsit marcipános, savanykás keksz lett, amit a krémes máz koronázott meg, ami a tetejére került. Ha valaki azt mondaná nekem, hogy a mentes reform konyha ízetlen, akkor ezt a kekszet adnám a szájába, garantáltan elhallgatna.
2016. szeptember 25., vasárnap
Almás palacsinta mézes zabmorzsával
Hogyha eszembe jut az alma, zab és méz párosítás, akkor automatikusan a rusztikus és házias jelzők jutnak eszembe. Biztos vagyok benne, hogy ezért Nigella Lawson a felelős, ő előszeretettel használja ezeket a fogalmakat a hasonló kreációkra. Így tehát hadd mutassam be Nektek az én kis rusztikus-házias almás palacsintámat, amit egy fantasztikusan ropogós zabmorzsával koronáztam meg. Mivel a méz sajnos sokaknál tiltólistán van, ezért azt javaslom, hogy akinek nem szabad ezt fogyasztania a zabpelyhet csak pirítsa meg a kókuszolajon, majd valamilyen porított édesítővel hintse meg a palacsintatornyot. Nagyon jó lesz úgy is, és az édes-ropogós élmény megmarad. :)
2016. szeptember 17., szombat
A sikeres fogyás titka, avagy a helyes célállítás 5 lépésben
Nagyon bulvárosnak hat a cím, de ez ne tévesszen meg Benneteket, egy tudományos módszerről van szó, amit generative coaching módszernek neveznek. Én egy személyiségfejlesztő tréning során találkoztam ezzel az elmélettel, és noha még nem sikerül minden helyzetben erre hagyatkoznom, azt el kell mondjam, hogy amikor ezeket a lépéseket tartottam szem előtt jóval nagyobb sikerességgel sikerült eljárnom. Mivel a blog az egészséges életmódról és a diétázásról szól az egész tervet az egészséges súlytartásra és fogyásra ültettem át. Persze vannak, akiknek a hízás a cél, nekik is hasznos lehet ez az öt pont:

2016. szeptember 13., kedd
Naspolya Nassolda, a nyers cukrászda
Jópár héttel ezelőtt jártam először a Naspolya Nassoldában. Olyan
nagy hatással volt rám a hely barátságos atmoszférája, a kedves
kiszolgálás és a finom sütik, hogy meg is osztottam az örömömet
facebookon. Aztán azon gondolkodtam, hogy miért ne szentelnék
ennek a remek mindenmentes cukrászdának egy teljes bejegyzést,
hiszen hasonlóak a hely prioritásai, mint az enyémek, így minden
sütemény cukormentes, adalékmentes, tejmentes, ráadásul
hőkezelve sem voltak, értelemszerűen tehát nem tartalmaznak
tojást sem. Bizarrnak tűnhet elsőre egy nyers cukrászda
gondolata, pedig nem olyan ijesztő, ha közelebbről megvizsgáljuk.
2016. szeptember 9., péntek
Csokis cupcake csokihabbal Blogkóstolóra
Az Ani által szervezett Blogkóstolóra készítettem az alábbi süteményt. Kicsit eltértem az eredeti recepttől, hiszen Beatrix joghurtkrémes meggyes piskótájából ihletődtem. Mivel a joghurtos krémet annyira nem szeretem, ezért azt szerettem volna szilvalekvárra cserélni, de amikor megláttam a hűtőben egy lejárathoz közeli kókusztejszínt, tudtam, hogy muszáj készítenem a tetejére egy helyes kis csokihab tornyot. A tészta jól sikerült, bár abban biztos vagyok, hogy az alternatív alapanyagok miatt kicsit más lett az állaga, mint az eredeti cukros-lisztes változatnak. Lekvár végül nem került bele, mert frissen morzsálódósnak ítéltem a tésztát és nem szerettem volna szétkaszabolni. Köszönöm Beatrix a receptet, remélem nem bánod a változtatást! :)
2016. szeptember 1., csütörtök
Az amerikaiak cinnamon roll cake-je diétásan
A cinnamon roll cake, vagyis a fahéjas csiga Amerikában az egyik legnépszerűbb reggelinek számít (a mogyoróvajas lekváros kenyér és a juharszirupos palacsinta mellett), ami nem csoda, hiszen a kelt tészta puha, a töltelék szinte krémes, és itt ott a széleken kikandikáló cukros-fahéjas belbecs rákaramellázálódik a tészta szélére, ami ropogós lesz. Fantasztikus dolog ilyet reggelizni, pláne ha az ember igazán dekadens, és a még langyos csigát félbe vágja és megkeni vajjal, mint tettem ezt olykor olykor is reggelenként, amikor még nem figyeltem a cukorbevitelre. A cukor ment, az élményt azonban szerettem volna visszacsempészni az életembe, így alkottam meg egészségesebb, lassabb felszívódású alapanyagokból a csigát. A tészta még langyosan elfogyott, (a családomat cseppet sem érdekelte, hogy diétás-e, ez mindig jó jel) így kihűlve nem tudom milyen lesz, korábbi tapasztalataim alapján jobban megkeményedik, mint a fehér lisztes társai, de fél perc alatt a mikróban újjá éled. A receptben a cukor helyettesítésre xilit mellett kókuszcukrot is írtam, tudom, nem olyan egészséges, de gyönyörű karamellréteget képez a sütemény alján, így kár lenne kihagyni. :)
Címkék:
dió,
édesség,
fahéj,
kelt tészta,
nemzetközi,
reggeli
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)